درباره‌ی فوژان ۱۳۹۶/۹/۲۲ ۱۰:۳۳:۱۲

ما در سال ۱۳۷۶ با ایجاد گروهی از متخصصین و طراحان در زمینه نور و صدا و تصویر، شرکت فوژان الکتریک گستر فارس را تشکیل داده و با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ی روز، فعالیت های خود را در سطح کشور –علی الخصوص استان های جنوبی– آغاز نمودیم. این فعالیت ها شامل مشاوره، طراحی و اجرای سیستم های حرفه ای نور و صدا و تصویر در اماکن مختلف مذهبی، فرهنگی، مسکونی، تجاری، تفریحی، استودیوهای ضبط صدا و تصویر، سالن های کنفرانس، همایش و آمفی تئاتر بوده‌اند. قابل ذکر است که ما در این امر تنها به استفاده از تجهیزات موجود در بازار ایران اکتفا نکردیم؛ بلکه با بهره گیری از محصولات شرکت های معتبر و معروف دنیا موفق به ارائه خدمات مطلوب تر و در نتیجه جلب رضایت کامل مشتری شده‌ایم.

در سال ۱۳۸۴ پیشنهاد طراحی سیستم صوتی حرم مطهر حضرت امیرالمومنین علی (ع) در شهر نجف اشرف، کشور عراق توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران مطرح گردید. طرح های متعددی از شرکت های مختلف ارائه شد که پس از بررسی های انجام شده توسط کارفرما، طرح شرکت فوژان مورد تایید قرار گرفت، اجرای پروژه به ما واگذار شد و با لطف و عنایت خداوند به اجرا و بهره برداری رسید.

از آنجایی که روش و نوع کاربری از سیستم های صوتی در اماکن مذهبی نسبت به تجهیزات تولید شده برندهای معتبر متفاوت می باشد، گروهی ویژه را جهت طراحی تخصصی در شرکت فوژان تشکیل دادیم تا تجهیزات را بر اساس نوع کاربری، محل نصب و حفظ سبک معماری، شکل ظاهری، کیفیت، و دوام در شرایط جوی و اقلیمی محل اجرای پروژه طراحی کنند؛ سپس شرکت های مذکور را مجاب به تولید و ساخت تجهیزات مطابق با طراحی اختصاصی خود نمودیم تا بتوانیم بازدهی بهتری را در انجام پروژه های خود داشته باشیم.

در سال ۱۳۸۷ از سوی دیوان وقف شیعی عراق، طراحی و اجرای سیستم صوتی اماکن مذهبی شهر کربلای معلی شامل حرم مطهر امام حسین (ع)، حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع)، بین الحرمین، خیمه گاه امام حسین (ع)، تل زینبیه، و مقام صاحب الزمان (عج) به ما محول شد. از آنجایی که کاربری از سیستم صوتی در این اماکن با توجه به تنوع مناسبات و مراسم به طور خاص بود، پس از یک سال تحقیق و بررسی طرح مذکور آماده شد. در این طرح ضمن پوشش میدانی صوت در اماکن یاد شده، یک سیستم رادیویی با مرکزیت حرم امام حسین (ع) در نظر گرفته شد تا ارتباط و انتقال اصوات را بین این اماکن و خیابان های منتهی به حرم بصورت wireless میسر سازد. پس از تایید طرح مذکور توسط دیوان وقف شیعی، در سال ۱۳۹۱ این پروژه آغاز شد. قسمت های اعظمی از آن انجام شده و به بهره برداری رسیده است و با توجه به توسعه و ساخت صحن های جدید در حرمین شریفین تا زمان حاضر ادامه دارد.